دانلود فرمت فکتوری رایگان از سری نرم افزارهای احمد جاوید:

حتما برای شما هم پیش آمده است، میخواسته اید فیلمی را در دستگاه دیجیتالی یا سیستم کامپیوترتان مشاهده کنید ولی با عبارت ” عدم پشتیبانی از فایل ” روبرو شده اید.

در این گونه مواقع معمولا قادر نخواهید بود فیلم مورد نظر را ببینید، زیرا هیچ فایلی پخش نمی شود.

میدانید مشکل کار کجاست؟

مشکل از آنجا ناشی می شود که فرمت فایل مورد استفاده از سوی سیستم یا دستگاه پشتیبانی نمی شود.

اصولا برای آنکه یک فایل توسط دستگاه یا سیستم شناسایی شود، بایستی فرمت و در واقع پسوند آن فایل برای دستگاه یا کامپیوتر تعریف شده باشد. برای اینکار کافیست با استفاده از نرم افزار فرمت فایل را تغییر داده، سپس در دستگاه استفاده کنید. در سطر های پائین به این مسئله بیشتر پرداخته ایم.

دانلود فرمت فکتوری رایگان

Format Factory

فورمت فکتوری ایکون

تبدیل کلیه فایل های تصویری

تبدیل کلیه فایل های صوتی

با قابلیت تعیین کیفیت فایل خروجی

با قابلیت خاموش کردن سیستم در پایان تبدیل

نصب فقط با یک کلیک

قابلیت نصب روی ویندوزهای 10  8  7  حتی ایکس پی

با دانلود فرمت فکتوری رایگان حس بهتری خواهید داشت

انواع فرمت

آشنائی با فرمت فایل ها

اصولا فایل ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که هرکدام از دسته ها نیز به نوبه خود دارای پسوند های مختلفی می باشد. در ذیل به انواع فایل و پسوند های آن نگاهی می اندازیم:

فایل های تصویری – این فایل ها همچنان که از نامشان پیداست به انواع فیلم و ویدئو گفته می شود. پسوند های مختلف فیلم به شرح زیر است:

MP4  MKV  AVI  MPG  VOB  GIF  FLV  3GP  WMV  SWF  TS  H264  H265 و البته پسوند های دیگر.

در بین فایل های فوق، ام پی فور و ام کا وی کاربرد بیشتری دارند.

صوتی – فایل هائی که برای شنیدن ترانه، انواع موسیقی و مداحی بکار می رود. با پسوند این فایل ها آشنا شوید:

MP3  WMA  WAV  AAC  AC3  APE  FLAC  MMF  AMR  OGG  M4R

از بین این پسوندها، ام پی تری و دبلیو ا وی بیشترین کاربرد را دارد.

عکس – برای دیدن تصاویر استفاده می شود. انواع مختلف دارد. از جمله می توان به فرمت های زیر اشاره کرد:

JPG  BMP  PNG  GIF  ICO  TIF  TGA

فرمت جی پی جی و بی ام پی کاربرد زیادتری دارد.

اسناد – فرمت هائی که در گروه های بالا قرار نمی گیرد. این فایل ها بعنوان سند یا داکیومنت شناخته می شوند. به پسوند های زیر نگاهی بیندازید:

RAR  PDF  TXT  ZIP  MOBI  EPUB

در بین پسوندهای فوق رار، تکس و پی دی اف بیشترین کارائی را دارند.

ایمیج – که بیشتر برای استفاده در سی دی، دی وی دی و بلو-ری مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا ایمیج ها نسبت به سایر فایل ها حجم بالاتری دارند. پسوندشان به شرح ذیل است:

ISO  BIN  IMG  VD  DVD  CUE  NRG  CCD

ایزو و ای ام جی بیشترین استفاده را دارند. ان ای جی نیز که مربوط به نرم افزار نرو می باشد، گاها استفاده می شود.

دانلود انواع فرمت

چرا به فرمت فکتوری نیاز داریم؟

حالا که با فرمت های مختلف آشنا شدیم باید بدانیم، بعضی از این فرمت ها برای دستگاه ها ناشناس می باشد و پشتیبانی نمی شود.

برای رفع این مشکل دو راه حل پیش روی ماست:

اول – دستگاه را بفروشیم و دستگاه کامل تری بخریم. که بنظر نمی رسد اینکار عاقلانه باشد، زیرا شایسته نیست فقط بخاطر یک فیلم کلی هزینه کنیم.

دوم – پسوند فایل را به یکی از پسوندهای مورد قبول دستگاه تغییر دهیم. مثلا اگر فرمت فیلم “تی اس” می باشد، آنرا به “ام پی فور” تغییر دهیم.

برای تغییر پسوند نمی توانیم فقط از طریق ظاهر کردن پسوند فایل در کنترل پنل اقدام به تعویض پسوند نماییم. زیرا با اینکار فقط نام فایل تغییر میکند و ماهیت ویدیو همان که بوده است باقی می ماند.

برای تغییر ماهیت فایل از یک پسوند به پسوند دیگر باید از نرم افزارهای تبدیل فرمت استفاده کنیم. این نرم افزارها به وفور در اینترنت پیدا می شود. نرم افزارهایی همانند:

Format Factory

Allavsoft Video Downloader Converter

FonePaw Video Converter Ultimate

Video Converter Compressor

و صدها نرم افزار دیگر.

دانلود فرمت فکتوری از همین صفحه امکان پذیر است

با بررسی که اینجانب طی سال های متوالی نموده ام، بهترین نرم افزار در این زمینه فقط نرم افزار فرمت فکتوری می باشد.کار اصلی این نرم افزار تبدیل فرمت ها به یکدیگر می باشد. البته کار های دیگری نیز انجام می دهد مثل میکس یا چسباندن دو فیلم به یکدیگر ولی خوب فقط همان کار اصلیش یعنی تغییر فرمت را به نحو احسن انجام می دهد، روی میکس کردن فیلم ها زیاد حساب نکنید، چون نرم افزارهای بهتری وجود دارد.

این نرم افزار بیش از یکصد فرمت تصویری و صوتی را به یکدیگر تبدیل میکند.

ضمنا قادر هستید، کیفیت و حجم فایل خروجی را به دلخواه تنظیم کنید. و ده ها امکان دیگر

علاوه بر آن بخوبی از زبان شیرین فارسی پشتیبانی می کند و به راحتی می توانید از آن کار بکشید.

آموزش فرمت فکتوری

یاد بگیریم چگونه با استفاده از فرمت فکتوری، فرمت فایل ها را تغییر دهیم. برای اینکار فرض کنید یک فیلم با فرمت تی اس داریم و می خواهیم آنرا را به ” ا وی آی ” تبدیل کنیم. لطفا قدم به قدم با ما همراه شوید:

1 – فرمت فکتوری را از سایت نرم افزارهای احمد جاوید دانلود و بر روی سیستم تان نصب کنید.

2 – نرم افزار را اجرا کنید.

3 – فایل تی اس را کشیده درون نرم افزار بیندازید. ( دراگ اند دروپ ) .

4 – در پنجره باز شده فرمت AVI را انتخاب کنید.

اولین صفحه فاکتوری

5 – نرم افزار بطور پیش فرض فایل را با بیشترین کیفیت و حجم تبدیل می کند. اگر بر روی هارد محدویت جا دارید، می توانید از طریق گزینه تنظیمات، حجم و کیفیت را تغییر داده و آنرا کم کنید. سه حق انتخاب دارید. “بیشترین کیفیت و حجم” ، “کیفیت و حجم متوسط” و ” کمترین کیفیت و حجم”. ضمنا می دانید اگر کیفیت و حجم بالا را انتخاب کنید عمیلیات تبدیل، زمان بیشتری طول می کشد.

همچنین می توانید از طریق گزینه “تغییر” محل خروجی فایل را تغییر دهید که پیشنهاد نمی کنم.

شاید دانلود فایرفاکس هم بدردتان بخورد

6 – بر روی “باشد” در همان صفحه کلیک کنید تا به صفحه اصلی هدایت شوید.

7 – اگر می خواهید با شروع تبدیل، بدنبال کار خود بروید و یک دو ساعت بعد که کار تمام شد به پروژه سر بزنید، از گوشه پائین سمت راست تیک جلوی ” بعد از تبدیل: رایانه خاموش شود” را بزنید. و گرنه به مرحله بعد بروید.

صفحه 2 فرمت فکتوری

8 – بر روی کلمه “شروع” در بالا کلیک کنید تا کار تبدیل فرمت آغاز شود. این کار با توجه حجم  فایل اولیه، همچنین کیفیت انتخابی ممکن است بین چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد.

تبدیل فرمت بصورت آنلاین

اگر نمی خواهید برای تبدیل فیلم، نرم افزار نصب کنید، می توانید از سایت های آنلاین استفاده کنید. این سایت ها کار تبدیل را برای شما انجام می دهند.

video-converter.com (ویدئو کانورتر دات کام) – این سایت کار تبدیل را طی سه مرحله انجام میدهد. پس از ورود به سایت از اینجا، به ترتیب ذیل عمل کنید:

الف – بر اوپن فایل کلیک کرده، فایل مورد نظر خود را از روی هارد انتخاب کنید. اگر این فایل بر روی فضای ابری گوگل درایو باشد، بر روی آن گزینه کلیک کنید.

ب – پیش فرض تبدیل فایل ام پی فور می باشد، اگر چیز دیگری مد نظرتان است، آن را تغییر دهید.

ج- روی کانورت کلیک کنید تا کار تبدیل آغاز شود.

د – در پایان کلمه دانلود را گزینش کنید تا فایل از سرور مربوطه به کامپیوتر شما انتقال یابد.

نصیحت خیرخواهانه – بنده با توجه به تجربه ای که در این زمینه دارم، توصیه می کنم، حتی المقدور از سایت های آنلاین برای کار تبدیل استفاده نکنید. معایب فراوانی دارند.

اولا – مصرف اینترنت شما بالا می رود. صد در صد با اینترنت کار می کنند.

ثانیا – اگر ارتباط با آن سایت حتی برای کسری از ثانیه قطع شود، کار را باید از اول شروع کنید. تصور کنید فایل در حال تبدیل است و شما یک یا دو ساعت و حتی بیشتر منتظر تبدیل نشسته اید، ناگهان برق محل می رود. بعد از ساعت ها معطلی، عملیات کلا کنسل می شود.

ثالثا – چون در پایان باید فایل نهایی را دانلود کنید، مقرون بصرفه نیست. بخاطر اینکه هر فایل به اندازه دو برابر خود اینترنت مصرف می کند. مثلا یک فایل 1 گیگابایتی یکبار باید آپلود و پس از تبدیل بار دیگر دانلود شود، این یعنی 2 گیگا بایت از حجم اینترنت تان کسر خواهد شد.

دانلود فرمت فکتوری رایگان از سایت ما کار درست و هوشمندانه ای است

در عین حال اگر در جائی هستید که سیستم قفل است و امکان نصب نرم افزار را ندارید (همانند سیستم های بیشتر ادارات) لاجرم باید به همین سایت های آنلاین متوسل شوید.

آشنائی با سایر تبدیل کننده ها

در اینجا چند تبدیل کننده دیگر را نیز معرفی می کنم، دوست داشتید می توانید از این ها نیز استفاده کنید:

WonderFox HD Video Converter (وندرفاکس اچ دی کانورت) – این نرم افزار دو مزیت بر فرمت فکتوری دارد. و البته یک عیب خیلی بزرگ که به آن اشاره می کنم.

مزیت اول – سرعت تبدیل این نرم افزار از لحاظ زمانی دو برابر بیشتر از سایر رقبا می باشد. بهرحال وقت طلاست.

مزیت دوم – فرمت های ارائه شده در این نرم افزار کامل تر از نرم افزارهای مشابه می باشد. بقول بازاریاب ها، “بشتابید… هر آنچه بخواهید داریم”

عیب بزرگ – اینجانب مدتی با این نرم افزار کار کردم. علیرغم سرعت بالا، گاهی گند میزند به همه چی. از قدیم گفتند ” عجله کار شیطونه”

چون عمل تبدیل با سرعت خیلی بالا انجام می شود، از هر چند فایل تبدیل شده، یکی معیوب می شود. متاسفانه این نقص در ظاهر فایل هم مشخص نمی شود که کار را با نرم افزار دیگر ی انجام دهید. یعنی ظاهر فایل موجه و قابل قبول است اما وقتی روی فلش کپی و میخواهید آنرا در تلویزیون مشاهده کنید، با عبارت ” فایل ناشناخته” روبرو می شوید. به نظرم بی خیال این نرم افزار شوید فکر خوبیست.

دانلود فرمت فکتوری نتیجه بهتری به ارمغان می آورد

ممکن است دانلود کم پلیر هم بکارتان آید

Any Video Converter (انی ویدئو کانورت) – قابلیت خاص این نرم افزار، تبدیل مستقیم از سی دی یا دی وی دی می باشد، که در نرم افزارهای مشابه کمتر به آن توجه شده است. درعین حال چیزی که باعث رنجش کاربر می شود تعداد کم فرمت های خروجی می باشد. حداکثر فرمت های قابل تبدیل 5 عدد می باشد، که در مقایشه با 100 فرمت در نرم افزار فرمت فکتوری واقعا یک فاجعه می باشد.

HandBrake (هند بریک) – این نرم افزار با حجم کم (حدود 12 مگابایت) که در کشور ما چندان هم شناخته شده نیست، در خروجی خود فقط دو فرمت دارد. ام کا وی و ام پی فور.

یعنی برای تبدیل اصلا نرم افزار خوبی نیست. ولی یک خاصیت ویژه دارد:

کم کردن حجم بدون افت کیفیت…!

تقریبا با تمام نرم افزارهای میکس می توانید حجم فیلم های خود را کم نمائید. منتهی این کم کردن حجم باعث افت کیفیت می شود. هندبریک تنها نرم افزاریست که قادر به کم کردن حجم ویدئو بدون کاهش کیفیت محسوس می باشد.

این یعنی تحقق یک رویا برای گروه های زیر:

تدوین گران فیلم – بر این گروه لازم و بلکه واجب است در کنار استفاده از پریمیر، اولید استودیو و فیلمورا از این نرم افزار ریزه میزه هم استفاده نمایند.

یوتیوب آپارات – کلیه دوستانی که مایلند فیلم های خود را روی این دو پلتفرم مجازی بارگذاری نمایند باید قبل از هر کار با استفاده از این نرم افزار حجم فیلم های خود را کاهش دهند.

زیرا ممکن است کاربران با دیدن حجم بالای یک فیلم از دیدن و دانلود آن فیلم منصرف شوند.

شایان ذکر است، برنامه هندبریک برخلاف سایر نرم افزارها، منوی تصویری جالبی ندارد. در واقع اصلا تصویری ندارد. حتی رنگی هم نیست. پس از اجرای نرم افزار فقط یک سری تب و منو همچون برنامه کلاس اولی ها را مشاهده خواهید کرد. (تصویر زیر)

هندبرک و فرمت فاکتوری

بهمین علت کار با این برنامه سخت است ولی از آنجا که مجبور به استفاده از آن هستیم، چون فعلا مشابه ندارد، برای شروع باید آموزش ببینید. برای دیدن دوره آموزشی این نرم افزار می توانید به سایت خوب مانی سافت در اینجا مراجعه کنید. آموزش تصویری و رایگان می باشد. (لااقل در زمان نوشتن این مطلب مجانیست)

توجه خیلی مهم

توجه: چنانچه نرم افزار خود را از سایت های دیگر دانلود کرده اید و به هر دلیل منجمله خرابی، تمایل دارید نرم افزار ما را دانلود و نصب کنید. لطفا ابتدا به این صفحه مراجعه، ضمن دانلود نرم افزار گیک ان اینستالر، طبق روش گفته شده نرم افزار معیوب روی سیستم تان را بطور کامل حذف نمایید.

سپس یکبار ری استارت و آنگاه نرم افزار سالم ما را نصب کنید.

متشکرم که برای این مطلب وقت گذاشتید

مرداد 1402

احمد جاوید

فرمت فکتوری
فرمت فکتوری

Note…!

When installing this software, additional unrelated files will also be installed on your system
If you are satisfied, please click on the download option below

توجه…!

هنگام نصب اين نرم افزار، فايل های اضافی غير مرتبط نيز بر روي سيستم شما نصب خواهد شد.
اگر راضی هستيد، لطفا بر روي گزينه دانلود در زير کليک فرمائيد:

فتوشاپ برای ویرایش عکس

اینترنت دانلود منیجر مدیریت دانلودها

نرو جهت رایت

دیکشنری انگلیسی به فارسی و بالعکس

فونت های فارسی استاندارد همراه با فونت ایران نستعلیق

پاور دیتا ریکاوری ابزار بازیابی

وین رار کمپرس فایل ها

فاکسیدریدر پی دی اف مطالعه کتب الکترونیکی

دانلود آرشیو کامل مجله بدنسازی علم و عضله

پوت پلیر اجرای فایل های تصویری و صوتی

تست مانیتور در 3 سوت

نرم افزار مشخصات سیستم

اطلاعات بیشتر در مورد فرمت فکتوری را می توانید در سایت اصلی نرم افزار مطالعه کنید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی اصغر
علی اصغر
8 ماه قبل

خیلی خوب سپاسگزارم .