دیکشنری انگلیسی به فارسی از سری نرم افزارهای احمد جاوید:

دیکشنری انگلیسی به فارسی و بالعکس

هزاران واژه انگلیسی و فارسی

پاسخگویی بسیار سریع

ترجمه حرف به حرف تا کامل شدن کلمه

ساخت شرکت نرم افزاری لینگو سافت

نصب فقط با یک کلیک

دیکشنری رایگان

بدون نیاز به شماره سریال

بدون پیغام های آزاردهنده

نصب فوق سریع همچون موشک

مراحل نصب بدون چون و چرا و پرسش های اضافی

دائمی و مادام العمر

قابلیت نصب روی ویندوزهای 10  8  7  حتی ایکس پی

قابل نصب روی سیستم های 32 و 64 بیتی

و مزایای دیگر

برای آنکه بدانید تفاوت نرم افزار ” دیکشنری ” ما با دیکشنری ای که در سایت های دیگر قرار داده شده در چیست، کافیست به یکی از این سایت ها مثلا به سایت سرزمین دانلود sarzamindownload.com پایین صفحه قسمت راهنمای نصب و فعال سازی مراجعه کنید و ببینید برای نصب این دیکشنری لازم است حداقل چهار مرحله را طی کنید تا نرم افزار اکتیو شود. بگذریم از اینکه نصب خود نرم افزار حاوی صفحات و گزینه های مختلفی است و زمان بر…

دیکشنری انگلیسی به فارسی

Dictionary English to Persian

از سری نرم افزارهای احمد جاوید

آیا بهتر نیست یکبار این نرم افزار را از سایت ما دانلود کرده و فقط با یک کلیک آنرا نصب کنید و برای همیشه از شر نرم افزارهای پر دردسر راحت شوید…

برای نصب دیکشنری انگلیسی به فارسی از سری نرم افزارهای احمد جاوید فقط یک کلیک کافیست… بدون هیچ دنگ و فنگ. با قابلیت نصب بر روی هرچند کامپیوتر که مایلید. بدون محدودیت  برای همیشه

و مادام العمر…

Dictionary speak

با دانلود دیکشنری انگلیسی به فارسی رایگان، راحتی و سرعت را حس کنید…

چرا به یک دیکشنری خوب نیاز داریم؟

امروزه اهمیت دانستن زبان انگلیسی بر هیچکس پوشیده نیست. حتی گفته می شود هر کس در آینده زبان انگلیسی نداند و با کامپیوتر آشنا نباشد، بی سواد محسوب می شود.

شاید یاد گیری زبان در دراز مدت امکان پذیر باشد، اما در کوتاه مدت می توان از دیکشنری های موجود استفاده و تمرین نمود.

زبان انگلیسی یکی از زبان های اروپایی از شاخهٔ ژرمنی است. خود شاخهٔ ژرمنی به دو بخش غربی و شرقی تقسیم می شود و انگلیسی به ژرمنی غربی تعلق دارد. این زبان در انگلستان تکامل یافته است. از دیگر زبان های شاخه ژرمنی می توان به آلمانی، هلندی، دانمارکی، سوئدی و نروژی اشاره کرد. امروزه نزدیک به نیمی از مجموعه واژگان و دستور زبان انگلیسی از ریشهٔ ژرمنی است و نیم دیگر را وام واژه ها تشکیل می دهد. بیشتر این وام واژه ها از زبان های لاتین، فرانسوی، بخشی از یونانی و دیگر زبان ها وارد انگلیسی شده اند. زبان انگلیسی باستان شباهت بسیار زیادی به زبان آلمانی باستان داشته است چون انگلیسی زبان ها عمدتاً اقوام ژرمنی بودند که از آلمان وارد بریتانیا شدند و به نوعی زبان آلمانی را می توان مادر زبان انگلیسی دانست.

انگلیسی، زبان مادری نزدیک به 400 میلیون نفر در دنیا است. پس از زبان چینی ماندارین و اسپانیایی، انگلیسی سومین زبان دنیا از نظر تعداد سخنوران است. اما اگر تعداد کسانی که زبان مادری آن ها انگلیسی است و کسانی که تنها به این زبان سخن می گویند را با هم بشماریم، آنگاه می توان گفت که انگلیسی پرکاربردترین زبان در سطح جهان است. البته اگر با مجموعهٔ زبان های چینی مقایسه شود ممکن است که در جایگاه دوم قرار گیرد.

انواع دیکشنری

دیکشنری های در دسترس به دو دسته آنلاین و نصبی تقسیم می شوند.

آنلاین ها دیکشنری هائی هستند که شما بدون نصب هیچ نرم افزاری فقط با اتصال به اینترنت می توانید کلمه یا جمله ای را ترجمه کنید. از مزایای این روش بروز بودن اصطلاحات و کلمات می باشد. از نقاط ضعف آن نیز می توان به مصرف اینترنت اشاره نمود. در واقع برای دانستن معنی یک کلمه همواره در حال هزینه کردن هستید.

نصبی ها به دیکشنری هائی اطلاق می شود، که با یکبار دانلود و نصب بر روی سیستم، برای همیشه قابلیت استفاده دارند، از نقاط قوت این نرم افزارها می توان به عدم وابستگی به اینترنت اشاره نمود. یعنی حتی در صورت قطع اینترنت، بازهم کار شما راه می افتد.

معمولا دیکشنری های نرم افزاری قابلیت پخش صدای تلفط یک کلمه را نیز دارا می باشند. همچنین امکان اضافه نمودن کلمات جدید به بانک اطلاعاتی آن ها وجود دارد. در صورت نیاز میتوانید کلمات انگلیسی جدید را همراه با معانی آن ها به نرم افزار اضافه کنید.

دیکشنری انگلیسی به فارسی رایگان را از همین صفحه دانلود کنید

دیکشنری انگلیسی به فارسی

کمپانی لینگوسافت یکی از شرکت هایی می باشد که سال هاست در زمینه تولید نرم افزار دیکشنری فعالیت می کند. در واقع جزو غول های این رشته می باشد.

دیکشنری که ما در این سایت به شما عرضه کرده ایم نیز از همین برند می باشد.

آشنائی با امکانات دیکشنری و کار با آن

نرم افزار دیکشنری را از سایت نرم افزارهای احمد جاوید دانلود و نصب کنید. پس از نصب آن را اجرا نمائید. با توجه به تصویر ذیل می توانید از امکانات آن استفاده نمائید.

دیکشنری فارسی به انگلیسی

1 – با کلیک بر روی دکمه رفرش، دیکشنری از حالت انگلیسی-فارسی به فارسی-انگلیسی تغییر می یابد. در واقع این یک نرم افزار دوکاره می باشد.

2 – در این قسمت کلمه ای را که مایلید به انگلیسی ترجمه شود، تایپ کنید. در این رابطه نرم افزار بصورت هوشمند عمل می کند. یعنی حرف به حرف کار ترجمه را انجام می دهد.

3 – ترجمه کلمات فارسی در این محل درج می شود. نیاز به کار خاصی نیست.

4 – یک از ویژگی های این دیکشنری پخش صدای کلمات انگلیسی می باشد. با کلیک بر روی علامت بلندگو تلفظ صحیح کلمات از اسپیکر سیستم پخش می شود. اگر نرم افزار در حالت فارسی به انگلیسی باشد، قادر به پخش صدای کلمات فارسی نیست. که البته طبیعی است. ( فارسی که بلدید… !؟ )

5 – این گزینه ها برای تغییر حالت نوشته ها می باشد. اگر حروف از نظر اندازه مناسب شما نیست، آنرا بزرگ یا کوچک نمائید.

دیکشنری انگلیسی به فارسی رایگان در دسترس شماست

آشنائی با دیکشنری های مطرح:

الف – لینگوسافت که در این مقاله بدان پرداختیم.

ب – دیکشنری گوگل مشهورترین دیکشنری آنلاین می باشد. برای استفاده از آن فقط کافیست در گوگل جستجو کرده و از آن استفاده کنید. برای بهره بردن از این دیکشنری نیاز به اینترنت دارید.

ج – آبادیس این هم یک دیکشنری آنلاین می باشد. براحتی در دسترس است و بلافاصله می توانید کار خود را آغاز کنید. منوی ساده ای دارد و کار مربوط به بچه های ایران می باشد. برای استفاده از این دیکشنری باید آنلاین باشید. علاوه بر انگلیسی به سایر زبان ها هم سرویس می دهد. مثلا فارسی به عربی یا آلمانی

جهت ترجمه آنلاین می توانید سری به سامانه آبادیس بزنید.

این دیکشنری نسخه موبایلی هم دارد که سایت های مختلف آنرا عرضه می کنند.

د – فست دیکشنری بصورت آنلاین کار میکند. البته اگر فقط برای انگلیسی مد نظرتان باشد، سرعتش از آبادیس بهتر است. نسخه ای هم برای اندروید ساخته اند که قابل دانلود می باشد. شبیه آن دوتای بالائیست ولی با امکانات کمتر ( البته در نسخه رایگان ). با پرداخت هزینه می توانید از امکانات خوب و فراوان آن استفاده نمایید. نسخه پولی به مراتب بهتر از سایر رقباست.

ه – بابیلون نرم افزاری با سابقه زیاد که علاوه بر فارسی، برای سایر زبان ها هم برنامه ساخته است. نصب آن مسلتزم درج شماره سریال و کرک می باشد. ضمنا موقع نصب نباید به اینترنت متصل باشید. نسخه اخیر این نرم افزار امکان ترجمه آنلاین را نیز دارد که نسبت به ترجمه گوگل ضعیف تر است. نسخه موبایل هم دارد. بعلت حجم بالا در بعضی از ویندوزهای قدیمی مثل ایکس پی و سون خوب کار نمی کند. اگر اعصاب ضعیفی دارید دنبالش نروید.

شاید از فایرفاکس هم خوشتان بیاید

و – دیکشنری مسافرتی این نرم افزار بصورت تخصصی به ترجمه کلمات و جملات مربوط به مسافرت می پردازد. اگر تازگی به مقیم کشورهای آن سوی آب شده اید، این نرم افزار به کارتان می آید. قابلیت ترجمه از فارسی به انگلیسی و بالعکس را دارد. فوق العاده کاربردی است.

Dictionary Traveling

از سرفصل های این دیکشنری می توان به عناوین سفر، خرید، هتل، حمل و نقل، رستوران، بانک، جاهای دیدنی، داروخانه، پلیس و غیره اشاره کرد.

for travel

قابلیت پخش صدای جملات به هر دو زبان فارسی و انگلیسی را دارد.

دیکشنری انگلیسی به فارسی در سامانه ما رایگان است

ز – استاردیک StarDict یک دیکشنری خوب و رایگان است که نیاز به شماره سریال ندارد.

از نقاط قوت این نرم افزار این است که برای ترجمه نیاز به تایپ ندارد. کافیست چند لحظه موس را روی کلمه نگه دارید تا ترجمه آن ظاهر شود. نقطه ضعف آن نیز محیط بی رمق و کسل کننده اش می باشد. اگر دائم با آن کار کنید بالاخره زده می شوید. در سه نسخه ویندوز، لینوکس و اندروید در دسترس می باشد.

این دیکشنری رایگان و متن باز است که دارای لغت نامه های کاملی نیز می باشد و می تواند جایگزین مناسبی برای دیکشنری بابیلون باشد. ویژگی های این نرم افزار دارای قابلیت شکار لغات ، امکان پخش تلفظ لغات ، یکسان بودن لغت نامه و … است .

از دیگر ویژگی های این دیکشنری این است که لغت نامه های آن در ویندوز، لینوکس و موبایل یکسان هستند. اکثر لغت نامه های معروف بابیلون برای استاردیکت موجود می باشد.

دانلود دیکشنری انگلیسی به فارسی چند سطر پائین تر

StarDict دارای پکیجی شامل تلفظ انسانی با بیش از 21000 لغت می باشد. پنجره جستجوی لغات StarDict این قابلیت را دارد که بلافاصله بعد از نشان دادن ترجمه لغت، تلفظ آن را هم پخش کند.

ح – ایزی ترنسلیتور Easy Translator غیر از زبان انگلیسی از زبان های دیگری هم پشتیبانی می کند.

این دیکشنری محصول شرکت Acetools می باشد.

موتور ترجمه ی آنلاین این نرم افزار به آسانی ترجمه متون را برای شما میسر می سازد، مانند محتوای صفحات وب , نامه ها , گفتگو ها و Email ها را که به زبانهاتی رایج دنیا می باشند را به یکدیگر تبدیل نماید. توسط Easy Translator قادرید نوشته های خود را که از فارسی، زبانهای چینی ( هم سنتی و هم ساده امروزی ) , هلندی , انگلیسی , فرانسوی , آلمانی , یونانی , ایتالیایی , ژاپنی , کره ای , پرتغالی , روسی و اسپانیولی  و …. می باشند را به یگدیگر تبدیل و ترجمه نمایید.

علاوه بر این ویژگی، قادرید توسط این نرم افزار وب سایت خود را به آسانی 12 زبان دیگر ترجمه کنید.

به دلایلی سراغش نرویم بهتر است. از جمله اینکه ترجمه اش بخاطر استفاده از موتورهای ترجمه گر، حالت ماشینی دارد. پس اگر جمله ” سرتان درد نکند ” که بعنوان تشکر در زبان فارسی کاربرد دارد را به شکل ” امیدوارم سردردتان خوب شود ” نوشت چندان تعجب نکنید. ضمنا در دو نسخه به بازار آمده است. پولی و رایگان که نسخه رایگان از این هم خراب تر است.

دیکشنری مسافرتی لینگو سافت هم در دسترس شماست

ط – دیکشنری آکسفورد Oxford برای کسانی که بدنبال ترجمه از یک زبان به زبان دیگر هستند یعنی مثلا میخواهند فارسی را به انگلیسی و بالعکس ترجمه کنند، کارائی ندارد.

این دیکشنری بیش از ۱۵۰ سال قدمت دارد و اولین جرقه پیدایش آن براساس گزارش سایت oed.com مربوط به سال ۱۸۵۷ میلادی است. ابتدا نسخه کوچکی از دیکشنری آکسفورد Oxford منتشر شد. درسال ۱۹۸۰ یک نسخه جدید از این دیکشنری منتشر شد و در سال ۱۹۹۲ اولین نسخه نرم افزاری دیکشنری آکسفورد Oxford بر روی CD در دسترس قرار گرفت.

دیکشنری آکسفورد Oxford به عنوان یک دیکشنری تاریخی، بسیار متفاوت از دیگر دیکشنری های زبان انگلیسی فعلی است، که در آن ها تمرکز بر معانی امروزی می باشد.

دیکشنری آکسفورد Oxford بیشتر بر معانی و ادبیات گذشته متمرکز شده است، تاریخچه تک تک کلمات و زبان را می توان در آن یافت که از طریق میلیون ها نقل قول، از ادبیات کلاسیک و نشریات تخصصی، سناریوها و حتی کتاب های دکوراسیون گرفته شده است.

اطلاعات بیشتر در مورد دیکشنری آکسفورد

این دیکشنری که بسیار مشهور و قدیمی هم می باشد، یک فرهنگ انگلیسی به انگلیسی می باشد. می توانید هر کلمه را با تلفظ انگلیسی یا آمریکائی بشنوید، مشابه کلمات را پیدا کنید. ضمن آنکه می توانید محیط برنامه را به دلخواه تغییر دهید. مثلا نوع و سایر فونت ها را عوض کنید.

برای کسانی که انگلیسی را فراگرفته اند و تمایل دارند بیشتر به این زبان مسلط شوند خوب است. ولی برای ترجمه و فراگیری زبان توصیه نمی کنم.

ح – لانگمن Longman Dictionary – همانند دیکشنری آکسفورد می باشد. به لحاظ قدمت پا به پای آن پیش می رود. انتخاب یکی از این دو راحت نیست.

نسخه‌های مختلف دیکشنری لانگمن به دلیل نوآوری و کیفیت کار در طول سال‌ها توسط کاربران تحسین شده است.

چاپ نسخه اولیه آن (2016)

اکنون دارای مخاطبان زیادی می باشد.

بسیاری از آنها نسبت به نسخه های الکترونیکی آگاه بوده و عادت به دریافت خدمات و اطلاعات رایگان از فضای مجازی دریافت می کنند.

ویرایش آخر به کاربران امکان دسترسی رایگان به وب سایت خود را با اطلاعات بیشتر در مورد کلمات، تمرینات واژگان، فیلم ها و تست ها می دهد.

این دیکشنری به وفور در بازار البته بصورت پولی عرضه می شود. نسخه رایگان هم دارد که امکاناتش کمتر است.

دیکشنری انگلیسی به فارسی

توجه خیلی مهم

توجه: چنانچه نرم افزار خود را از سایت های دیگر دانلود کرده اید و به هر دلیل منجمله خرابی، تمایل دارید نرم افزار ما را دانلود و نصب کنید. لطفا ابتدا به این صفحه مراجعه، ضمن دانلود نرم افزار گیک ان اینستالر، طبق روش گفته شده نرم افزار معیوب روی سیستم تان را بطور کامل حذف نمایید.

سپس یکبار ری استارت و آنگاه نرم افزار سالم ما را نصب کنید.

با آرزوی بهروزی برای شما 

دومین ماه تابستان 1402

احمد جاوید

دیکشنری
دیکشنری

Note…!

When installing this software, additional unrelated files will also be installed on your system
If you are satisfied, please click on the download option below

توجه…!

هنگام نصب اين نرم افزار، فايل های اضافی غير مرتبط نيز بر روي سيستم شما نصب خواهد شد.
اگر راضی هستيد، لطفا بر روي گزينه دانلود در زير کليک فرمائيد:

فتوشاپ برای ویرایش عکس

اینترنت دانلود منیجر مدیریت دانلودها

نرو جهت رایت

کی ام پلیر پخش فیلم

فونت های فارسی استاندارد همراه با فونت ایران نستعلیق

فورمت فاکتوری انواع فورمت ها

پاور دیتا ریکاوری ابزار بازیابی

وین رار کمپرس فایل ها

فاکسیدریدر پی دی اف مطالعه کتب الکترونیکی

دانلود آرشیو کامل مجله بدنسازی علم و عضله

پوت پلیر اجرای فایل های تصویری و صوتی

تست مانیتور در 3 سوت

نرم افزار مشخصات سیستم

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها